2021. március 25., csütörtök

03.25. Rajz

 

A mai rajzórán egy húsvéti üdvözlőlapot fogunk készíteni.


Szükséges eszközök:

-          1 db A/4-es fehér papírlap

-          színes papírok (vagy újság papír)

-          olló, ragasztó


Elkészítés folyamata:

-          Hajtsd félbe a papírlapot és vágd ketté.

-          mind a két fél lapra próbálj egyforma nagy és alakú tojást rajzolni. (ebben kérném a szülők segítségét, ha a gyermek nem tudja megoldani)

-          az egyik papírlapon vágd ki a tojás alakját, úgy, hogy a lap szélei ne sérüljenek

-          a színes papírokból vágj csíkokat

-          ezeket a csíkokat ragaszd rá az egészben maradt papírra úgy, hogy teljesen lefedje a tojás formáját

-          végül a másik fél lapot, ahol kivágtad a tojás formát, ragaszd rá a színes papíros tojásra.

-          már csak annyi dolgod maradt, hogy megcímezd az üdvözlő lapot, hogy kinek szántad!


Csatoltam egy folyamatábrát, amin látható is a munka menete!



Jó munkát kívánok!

03.25. Osztályfőnöki

 

Egy öregasszony jó barátságban élt a szomszéd fiatalasszonnyal, akit egy este az anyósa megvádolt, hogy húst lopott tőle, és nyomban el is kergette a házából.

- Hová mennél, te szerencsétlen? - kérdezte az öregasszony. - Majd én elintézem, hogy az anyósod visszafogadjon.

Marék szalmát húzott ki a kazalból, átment vele a fiatalasszony anyósához.

- A kutyáim összemarakodtak valami lopott húson - mondta. - Szeretnék vinni egy kis tüzet, hogy a tűz világánál jól elverjem őket.

Az anyós, ezt meghallva, azonnal szolgát szalajtott a menye után, visszahívta a házába. Az egyszerű öregasszony nem volt valami ékesszóló, és nem tekinthető a békítés szokott módjának az sem, ha marék szalmával mennek a szomszédba tüzet kérni, de ha az ember helyes dolgot cselekszik, annak meglesz a gyümölcse.

 


Mit gondolsz a történetről? Vannak-e olyan helyzetek, amikor megéri hazudni, vagy jobb mindig igazat mondani? Azt azonban tudnod kell, hogy az igazság nagyon fontos dolog! Te tudod, hogy hívjuk a hazugságnak azt a formáját, amit itt olvashattunk?

03.25. Osztályfőnöki

 

Tanmese:

Csak nézzétek meg, ezzel kapcsolatban nem lesznek feladatok.

https://www.youtube.com/watch?v=wDFL_vPKVDk

Jó mesenézést kívánok!

03.25. Kommunikáció

 

A feladatlapok mellett, ismét készültem egy képpel a kommunikáció órára. Mivel az elmúlt időkben a konyha, szoba és fürdő helyiségeiről is beszéltünk, most egy olyan képet hoztam amin minden egyben rajta van. Szeretném, ha ezen a képen átismételnétek a berendezések neveit, egyéb cselekvéseket, valamint vannak új, még nem említett tárgyak is pl. lépcső, háztető, kémény, stb...

A holnapi napon online feladatokat hozok nektek ehhez a témához, így nagyon jó lenne ha ma átismételnétek egyben az egészet.



Jó munkát kívánok!

03.25. Nyelvtan

 

A mai napon folytatjuk nyelvtanból az igekötőket, amit a múlt héten tanultunk és gyakoroltunk. A könyved 37. és 38. oldalát fogjuk megcsinálni. Írok egy kis magyarázatot a feladatokhoz:

37. oldal:

- 3. feladat: Olvasd el az igéket és döntsd el, melyik csoportba tartoznak, az igekötős vagy nem igekötős csoportba.

- olvasd el a magyarázatot és a szabályt a 4. feladat előtt

- 4. feladat: a képeken látható tárgyakról kell cselekvéseket írnod. Mit csinálsz azzal a tárggyal? Ha kitaláltad ezt a szót a képek alapján, akkor próbáld meg úgy átfogalmazni, hogy egy szó maradjon, csak már igekötős ige legyen. Nem fog sikerülni az összes szót igekötőssé varázsolni, de azért próbálkozz. Mondatokat azonban ezekkel a szavakkal nem kell írnod.

38. oldal:

- 5. feladat: Itt állító mondatokból tagadó mondatot kell csinálnod, vagy fordítva. A példa nagyon sokat fog segíteni abban, hogy megértsd a feladatot.

-6. feladat? olvasd el a verset és válaszolj a kérdésekre.

Valamint ha ezekkel végeztél, akkor a feladatlapok 32. oldalán csináld meg az 5. (hasonló az előzőhöz) és 6. feladatot (ki kell javítanod a rosszul használt igekötőket), a 33. oldalon pedig a 9. feladatot (húzd alá az igekötőket).

Jó munkát kívánok!

03.25. Nyelvtan

 

A mai napon folytatjuk az összetett szavak gyakorlását a könyvben, már felhasználva a múlthéten tanult szabályokat. Felírom az oldalszámokat, feladatszámokat és hozzá egy rövid kis magyarázatot is:

81. oldal

- 5. feladat: Húzd alá a versben az összetett szavakat és utána határozd meg, hogy milyen fajta összetételűek ezek a szavak, amiket aláhúztál.

- 6. feladat: Le kell írnod a megadott szavakból az összetett szavakat, figyelve a szabályra, emlékezz vissza hány szótagig írjuk egybe az összetett szavakat? Valamint amit nem egyben írunk le azt hogy is írjuk? Ha ezzel megvagy, akkor válassz ki két szót ezek közül és írj velük mondatot.

- olvasd el a rövidítést.

82. oldal:

- olvasd el a rövidítés folytatását.

- 7. feladat: kösd össze a rövidítéseket a teljes nevükkel.

- olvasd el a kicsinyítés fogalmát

- 8. feladat: Húzd alá a kicsinyítéssel alkotott szavakat a szövegben, állapítsd meg kik lehetnek a beszélgető partnerek. Nem kell folytatni a történetet, csak gyűjts a füzetedbe vagy egy papírra rövidítéssel, kicsinyítéssel keletkezett szavakat (kb.10db)

83. oldal:

- 9. feladat: meg van adva pár szó, ezeket a szavakat felhasználva írj egy rövid szöveget.

- Olvasd el a magyarázatot

- 10. feladat: Egészítsd ki a szöveget a megfelelő szóval, végül pedig írd a színek alá a megfelelő elnevezést. Biztos hallottál már hasonló szóösszetételeket a színekről, most neked kell eldöntened, hogy mondjuk a haragos jelzőt melyik színnel kapcsolnád össze és így tovább.

Jó munkát kívánok!

 Testnevelés 

2021.03.25-26.

Csütörtök

Általános bemelgítés, de mégis alaposan (jó zenére) átmozgat. Kérlek hajtsátok végre a videón látható gyakorlatokat. Kattintsatok az alábbi linkre. Jó munkát!

Általános Gimnasztika

Péntek

BEMELEGÍTÉS 

1. Fej döntése jobbra, majd balra lassan 2. Fej forgatása jobbra, majd balra (áll szinte érje el a váll vonalát) 3. Nyújtózkodás magas tartásban, jobb majd bal kézzel (először picit, majd egyre magasabbra) 4. Csukló körzés 5. Vállkörzés, karok a test mellett (vállcsúcsot szinte a fülig húzzátok fel) 6. Helyben járások (simán, taposófutás = joggolás, térdlendítéssel, saroklendítéssel) 7. Törzsfordítás = kaszálás (fejjel is forduljon utána) 8. Törzsdöntésben, törzsfordítás 9. Malomkörzés előre törzshajlításig, Törzshajlítás megtartása 4mp, malomkörzés hátra törzsemeléssel, (törzshajlítás magas tartásban a kar) 10. Csípőkörzés, törzskörzés 11. Térdkörzés 12. Bokakörzés 

A bemelegítést követően, ha van lehetőségetek akkor focilabdával dekkázatok annyit amennyit csak bírtok, többször is próbálkozz és írd meg nekem a legjobb eredményed. 


Szép hétvégét!